23 Nisan Uluslararası Çocuk Bayramına Kanada’nın Toronto şehri sahip çıktı

0

Cumhuriyet değerlerimizden çocuk bayramına Kanada’nın en büyük şehri Toronto sahip çıktı.

Kanada’nın en büyük şehri Toronto’da 23 Nisan bu yıl da Uluslararası Çocuk Günü “23 April 2016-International Children’s Day” olarak kutlanacak.

Toronto Belediye Başkanı John Tory, Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1920’de dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu sene de Toronto’da “23 April 2016-International Children’s Day” olarak ilan etti.

Turkish Society of Canada (TSC) (Kanada Türk Toplumu), Toronto Belediyesi ve Kanada Hükümeti’nin katkılarıyla düzenlenecek “23 Nisan Uluslararası Çocuk Günü” 16 Nisan Cumartesi günü, Nathan Phillips Square’de kutlanacak.

Halk oyunları, Toronto’nun kültürel mozaiğini temsilen çocuk folklor ekipleri, milli dansları, müzikleri ve sanat gösterileriyle “23 Nisan Uluslararası Çocuk Günü”nü şenlik havasında kutlayacaklarını duyuran Kanada Türk Toplumu derneği yetkilileri tüm halkı etkinliğe davet etti. Etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen ile Eyalet ve Toronto Belediyesi temsilcileri eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekilecek.

Toronto Belediyesinin sitesinde şu sözlerle yapıldı duyuru:

“Uluslararası Çocuk Bayramı 23 Nisan 1920 tarihinde ilk olarak Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tasarlandı. Her yıl 23 Nisan’da kutlanan Uluslararası Çocuk Günü, 1979 yılında da UNICEF tarafından kabul edildi ve dünya çocuklarına hediye olarak “Sevgi, Dostluk ve Barış” sloganı ile sunuldu.”

İlgili:  ABD'de kazada ölen 3 Türk'ün cenazesi Türkiye'ye getirildi
Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.