New York 5. Cadde’de türbanlı bir kadını ateşe verdiler

0

nyc-5th-ave-shopping-valentino-001

New York’ta polis Müslüman bir kadının giysilerini ateşe veren kişiyi arıyor.

New York’ta yetkililer Müslüman bir kadının giysilerini ateşe veren kişiyi arıyor. Polis, yaşanan olayın “nefret suçu” kapsamında değerlendirileceğini bildirdi.

35 yaşındaki kadın, İskoçya’dan tatile gelmiş bir turist ve dış hekimi. Şehri gezdiren tur otobüsünden iniyor ve 5. Cadde’deki vitrinlere bakmaya başlıyor, Cumartesi akşam saat 9 suları. No 693, 5. Cadde’de Doğu 54 ve 55. Sokak’ın köşesinde tam Valentino’nun önüne geldiği sırada sol kolunda bir sıcaklık hissediyor. Bluzunun yandığını farkedip vurarak söndürüyor. Aynı anda etrafına baktığında yanında elinde çakmakla birinin durduğunu görüyor. Eli çakmaklı adam hiç bir şey söylemeden 54. Cadde boyunca kaybolup gidiyor, polisin aktardığına göre.

Kadın tıbbi yardım almayı reddetti ve olay yerinden ayrıldı.

Olayı araştıran polis bir sokak kamerası görüntüsü yayınlayarak suçlunun arandığını söyledi.

İslam-Amerikan Konseyi olayı kınadı, ve Amerika’da Müslümanlar’a yönelik saldırıların arttığına dikkati çekti.

Yapılan açıklamada, “Müslümanlar’a saldırıda New York ve ülke genelinde açıkça bir artış görüyoruz, Belediye Başkanı ve New York polisinin Müslüman toplumuna yönelik saldırıları önlemesi için gerekli kaynakları harekete geçirmesini istiyoruz” denildi.

Saldırganı yakalayana $2500 ödül verileceği açıklandı.

Konuyla ilgili gelen güncelleme: 2 gün önce, 5. Cadde’de Müslüman bir kadının bluzunu tutuşturan kişinin, aynı akşam aynı bölgede iki ayrı kadını daha çakmağıyla yakmaya çalıştığı öğrenildi. Konuyu inceleyenler bu gelişme üzerine saldırının kadının dini giyimiyle ilgili olduğunu düşünmüyor artık.

İlgili:  New York - İstanbul uçağındaki ABD'li yolcuların akıbeti ne olacak?
Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.