New York Metropolitan Müzesi’nde Dans

0

Rodin’in, El Greco’nun, Rauschenberg’in eserleri arasında disko müziği eşliğinde dans eden, yoga hareketleri yapan grubu görenler önce bir reklam filmi çekildiğini veya sanat performansı ortaya konulduğunu sanıyor.

Ancak gerçek farklı. New York, Metropolitan Sanat Müzesi ve Modern Sanat Müzesi’nde egzersiz dersleri başladı. Bir grup sanatsever, galerilerde disko müziği eşliğinde spor yapıyor. Projenin çıkış amacı: Fiziksel aktivite sanatın tadını artırabilir mi?

Müze ve Monica Bill Barnes Dans Şirketi işbirliği sonucu müze içerisinde sabah egzersizlerinin yapıldığı projede, şirketin sanatsal direktörü Monica Bill Barnes ve dans partneri Anna Bass koreografileri yönetiyor; şirketin yaratıcı direktörü Robert Saens de Viteri de onlara yardım ediyor.

45 dakika süren müze egzersizleri, 35 galeriyi kapsayan bir alanda yapılıyor. Özellikle müze halka açılmadan önce sabah saatlerinde gerçekleştirilen egzersiz dersleri hakkında Monica Bill Barnes, “İnsanlara müzik dinlerken, zıplama ve çömelme hareketleri yaparken, resimleri izleme ve kişisel bir iletişim kurma fırsatı sağlıyoruz” diyor.

İlgili:  Dünyanın en uzun ve en ince gökdeleni New York'ta yükselecek
Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.