New York Türkevi Merkezi İnşaatı Yıl Sonunda Başlıyor

0

turkevi-center-nyc-render-perkins-eastman-001a

New York‘ta Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği ve New Yok Başkonsolosluğu‘na ev sahipliği yapacak yeni Türkevi projesinin inşaat izinleri için resmi başvuru 28 Eylül 2016 tarihi itibariyle yapılmıştı, inşaat ise yıl sonunda başlıyor.

Projeyi yürüten Perkins Eastman uluslararası tasarım ve mimarlık firması Mart ayında yaptığı açıklamada, inşa edilecek binanın detaylarına yer vermiş ve 12 katlı mevcut binanın yıkılacağını söylemişti. 32 katlı yeni binanın yapımına bu yıl sonunda başlanacak. Binanın çevresinin camla kaplanacağı ve yaklaşık 18 bin metrekare alana sahip olacağı belirtildi.

turkevi-center-nyc-render-perkins-eastman-005

Manhattan 42. Cadde’de, BM Genel Merkezi‘nin tam karşısında yer alan Türkevi merkezinde resmi hizmet alanlarının yanı sıra konferans salonları, oditoryum ve lojmanlar yer alacak.

turkevi-center-nyc-render-perkins-eastman-002

ABD’nin New York kentinde, en az 100 milyon dolara mal olması beklenen yeni Türkevi’nin planları ortaya çıktı.

Türkevi binası, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nin tam karşısında, kentin en prestijli noktalarından birindeki eski adresine inşa edilecek, 32 katlı olacak ve dış cephesi tamamen camla kaplanacak ve Manhattan’ın silüetine doğru yükselecek.

turkevi-center-nyc-render-perkins-eastman-003

‘İKON OLACAK’

New York’un parlayan Türk cam kulesinin kentin yeni ikonik direği olacağı belirtilirken çatı katı terasından Doğu Nehri ve şehrin panoramik manzarası izlenebilecek. Yüksek tavanlı, giriş katı bol ışık alan binanın ilk 6 katında başkonsolosluk ofisleri yer alacak.

turkevi-center-nyc-render-perkins-eastman-004

İlgili:  24 dakikada New York-İstanbul
Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.