New York’ta ücretsiz teknoloji noktaları çoğalıyor

0

New York, yeni ücretsiz bilişim yatırımlarıyla teknolojide en ileri şehir ünvanını büyütüyor.

Geçen yıl başlattığı ücretsiz teknoloji noktalarıyla telefon, internet bağlantısı ve akıllı tablet/telefon şarjını birarada sunan New York Belediyesi, bir yılda 1 petabayttan fazla (1 milyon gigabayt) ücretsiz internet kullanıldığını açıkladı.

Ücretsiz internet noktalarından internete bağlananların ücretli olsaydı 15 milyon dolar ödemeleri gerektiğini söyleyen yetkililer, Manhattan Adası’nda 934 ücretsiz teknoloji noktası olduğunu, 108 Queens’te, 102 Brooklyn’de, 68 Bronx’ta, 29 tane de Staten Island’da ücretsiz teknoloji noktasının kullanımda olduğu söyledi.

Geleneksel telefon kulübelerinin yerini almaya başlayan ve telefonla birlikte diğer teknoloji servislerini de ücretsiz sağlayan bu teknoloji noktalarında en çok tüketilen ise ücretsiz internet.

Her teknoloji noktasında 250 bilgisayara kadar ücretsiz yüksek hızlı erişim sağlayan teknoloji noktaları, uzunlamasına dikey bir kiosk’tan oluşuyor. 911 acil yardım tuşunun da bulunduğu bu noktalardan New York genelinde 2025 yılında 7500 adet olması planlanıyor.

İlgili:  Uçan aşçı New York'ta otel odasında intihar etti
Share.

Comments are closed.