Türkiye’de bir ateistin cenazesi: İmam çağrılmadı, tören yapılmadı

0

Atila Yüksel’in cenaze törenine defin işlemini yapan görevliler ve aile tarafından çağrılan jandarmalar katıldı

Ayvalık ilçesinin Altınova mahallesinde İskele Çamlık Sitesindeki yazlıklarında, oğlu Özgün Yüksel ile birlikte kalan Atila Yüksel, aniden fenalaşması üzerine hastaneye kaldırıldı. Doktorların müdahalelerine rağmen hayatını kaybeden Yüksel’in cenazesi dini tören yapılmadan, defnedildi.

Altınova Belediyesi´nde babası Atila Yüksel´in defin işlemini yaptıran Özgün Yüksel, dini tören yapmayacaklarını, cenazeyi hastaneden geldiği şekilde tabut ile defnedeceklerini, imam ve cemaat de istemediğini söyledi. Özgün Yüksel, babasının cenazesi toprağa değmesin diye kazılan mezarın içine betondan bir yer yaptırdı.

Dün hastaneden alınan Atila Yüksel´in cenazesi mezarlığa getirdi. Atila Yüksel´in cenaze törenine İzmir Urla´daki evlerinde kalan eşi Nafiye Yüksel, oğulları Özgün Yüksel ve zabıta görevlileri, defin işlemini yapan görevliler ve aile tarafından çağrılan jandarmalar katıldı.

Sadece görevlilerin katıldığı defin işlemi esnasında, Özgün Yüksel babasının tabutunun içine önceden hazırladığı birlikte çekilen fotoğraflarını, tıraş takımını, çakısını ve tarağını bıraktı. Baba Atila Yüksel´in cenazesi, isteği üzerine tabutuyla beton mezara konarak, üzerine beton kapaklar kapatıldıktan sonra toprak atılarak defin işlemi gerçekleşti.

Hayatını kaybeden Atila Yüksel´in ateist olması nedeniyle vasiyeti üzerine defin işleminin bu şekilde gerçekleştiği öğrenildi.

İlgili:  Bunları bilmeden Ateizmi anlayamazsınız
Share.

Comments are closed.