ABD Büyükelçiliği’nden ‘acil randevu’ açıklaması

0

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Perşembe günü, Türkiye’deki vize işlemlerini normalleştirme kararı alınmasının ardından bugün, mevcut randevu tarihleri öncesinde ABD’ye gitmek zorunda olan Türk vatandaşlarına acil randevu talebinde bulunabileceklerini duyurdu.

ABD‘nin Ankara Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabı ve internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, 28 Aralık tarihinden itibaren Türk vatandaşlarına yönelik sınırlandırılmış vize başvurusu uygulamasının kalktığına dikkat çekildi.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan haberde konuya ilişkin güncel soruların yanıtlarının yer aldığı açıklamaya geniş yer ayrıldı. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin resmi hesaplarından yapılan açıklamada, “28 Aralık’tan itibaren göçmen olmayan vize işlemleri tam kapasiteli olarak hizmete açılmış olup, Ankara’daki Büyükelçiliğimiz ile İstanbul’daki Başkonsolosluğumuz mevcut vize randevularına ilaveten ek randevular vermeye başlamışlardır. Bu durum tüm göçmen olmayan vize türlerini kapsamaktadır” denildi.

Bu ifadelerle geçmişte 1 Ocak 2019 tarihinden önce vize görüşmesi randevusu verilmeyeceğini açıklamış olan ABD Büyükelçiliği, artık Ankara ve İstanbul’da sınırlama kalktığı için tam kapasiteyle hizmet verileceğini ve 2018 yılı içinde randevu alınabileceğini açıklamış oldu.

Önümüzdeki günlerdeki bir tarih için vize randevusu bulunanlara da, isterlerse, randevularını daha erken bir tarihle değiştirebilecekleri belirtildi. Bunun için Türk vatandaşlarına, ABD Elçiliği’nin https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv internet adresi üzerinden daha erken bir tarih için açılmış olabilecek tarihleri kontrol etmeleri önerildi. Eğer boşluk varsa randevu değişikliğine imkan tanındığı vurgulandı.

İlgili:  Trump'ın sağlık yasası meclisten geçti
Share.

Comments are closed.