Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bedelli askerlik açıklaması: bedelli askerlik çıkacak mı?

0

En çok araştırılan konulardan biri olan bedelli askerlik çıkacak mı sorusuna yanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Bedelli askerlik konusunda açıklama yapan Erdoğan burs ücretleri ve TEOG hakkında da konuştu. Peki bedelli askerlik çıkacak mı? edelli Askerlik yaşı kaç olacak? Bedelli Askerlik kaç para olacak? İşte Bedelli Askerlik ile ilgili tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik için “Şu anda gündemimizde yok çünkü şu anda asker kadrosunda ihtiyaç var.” şeklinde konuştu. Bedelli askerlik hakkında daha önce Binali Yıldırım da benzer şeyler söylemişti.

Bedelli Askerlik çıkacak mı sorusunun cevabını arayan binlerce gence Başbakan Binali Yıldırım’dan çarpıcı bir cevap geldi.

Medya temsilcileriyle geçtiğimiz akşam iftarda bir araya gelen Yıldırım, son günlerin bir numaralı gündem maddesi olan Bedelli Askerlik ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı.

TERÖRLE AMANSIZ BİR MÜCADELE İÇİNDEYİZ

Binali Yıldırım: “Programımızda ‘bedelli askerlik’ ile ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız”.

İlgili:  Tarık Akın'a son veda, hüzün sel oldu aktı...
Share.

Comments are closed.