Yazık kimin torunlarıysa

0

Birinin bile bir Osmanlı köylüsü gibi giyinmediği durum. Hepsi padişah torunu maşallah…
()

Nike giyen yeniçeri içerir. Aslını bilmeyen saray özentisi tiplerin fotoğrafı.

Osmanlı’da gerçekler, halk

Osmanlı’da gerçekler, halk.
()

Ezikliğin göstergesidir. Bir halkın geçmişinden başka övüneceği bir şeyinin kalmaması ne kadar acı.
()

Yazık. Ezikliğin dışavurumu resmen. Yaşadıkları ülkelerin ne kadar gelişmiş olduğunu bildikleri için müthiş bir eziklik duyuyorlar ve kıskanıyorlar. Bunu bir şekilde örtmeye çalışıyorlar ve övünebilecekleri yegane şey olan Osmanlı’yla övünürken bile saçmalayarak kendilerini padişah, sultan yerine falan koyuyorlar. Osmanlı’da şehirleşme oranı yüzde 5’lerdeydi. Siz Osmanlı’da yaşasaydınız köylüydünüz. Hatta belki 1900’lü yıllara kadar köleydiniz.

Haddinizi bilin. Padişah torunları şu yukarıdaki fotoğraftakiler. Gerçek Osmanlı torunları elit, zengin, seküler, bilime ve felsefeye ilgi duyan, hatta evrim teorisini destekleyen insanlar. Senin gibi “tek kitap kurandır” bağnazlığında değiller.

Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirmek için ne yapıyorlar diye sorsan, Tv’de Survivor izlemekten başka bir şey yapmıyorlardır. Varsa yoksa “bizim UEFA kupamız var” muhabbeti gibi geçmişle övünürler.
()

Eskaza o dönemlerde yaşasa sarayda en fazla ustura yapabilecek tipler kaftan giyip kavuk takmış bir de oy kullanıyor. Ama ahraz bilmiyor ki o yaptığı Cumhuriyet’in bir fazileti.
()

Arkadaş o değil de bizim Avrupa’da yaşayan bir enişte, bu haberi facebook sayfasına koymuş böbürlenerek. Ya bu kadar karaktersizlik olmaz, adam hayatını orada geçirmiş, burada asla yakalayamayacağı hayat standardını oraya borçlu, oranın devletinden maaşını alıyor hadi evetçi, Tayyipçi olmasını geçtik de bu kadarına da pes. Ya sen neyle gurur duyuyorsun? Zamanında büyük büyük deden Babıali’nin kapısına yaklaşamazdı, Senin bu sevgin nedir arkadaş? Aşağılık kompleksin daha ne kadar derinleşebilir?
()

İlgili:  Bahçeli'nin 'eyalet sistemi' çıkışı Ankara'da MHP seçmenini nasıl etkiledi?

Çakma vezirler, fake mollalar, sol testisten sadrazamlar, türban üstü taç valide sultanları ve avrupa’da proteine erişemeyip heba olmuş nice insan.

Yine beyinsiz agpartililik, yine yirmi birinci yüzyıl ortaçağlılığı, yine bize utanma…
Nereden kiraladılar acaba?
()

Perşembe akşamı oyumu kullandım. Bunlar gibisini değil ama bunlara benzeyen tipleri görmüştüm.

Bozkurtlu tişörtler falan. Eminim oradaki yabancı görevliler (daha doğrusu ilgili ülkenin yerel halkından olan görevliler zira orada yabancı olan biziz) bunlar ne yapıyor diye bakıyorlardır.

Yunan bir arkadaşım benden daha heyecanlı şekilde bekliyor oylamayı. Sorduğu soru, ‘abi sizin burada oy kullanan vatandaşlarınız Erdoğan’ı bu kadar seviyorsa neden gitmiyorlar?’ şeklinde. Herkesin sorusu ile aynı aslında. Elin Hollandalısı, Almanı, Yunanı hep aynı soruyu soruyor.

Oy sırasındayken bir tanesine sordum ‘neden evet?’ diye, ‘hangi maddeyi en çok beğendin?’ dedim. ‘okumadım’ dedi. ‘nasıl evet diyorsun o halde?’ dedim. ‘çünkü CB’mızı çok seviyorum’ dedi. Sustum. Bu adama daha ne anlatabilirsin ki?

He Osmanlı torunu, he şehzade, vezir, sultan. amk adamlar modern hayatta çöpçülükten, amelelikten ileri gidememiş osmanlıda olsa kendisinin çok üst tabakalarda olacağını zannediyor.
()

Şu an tek bir dilek hakkım olsa, bu güruhu 16. yüzyıl Osmanlısı’na reaya olarak göndermek isterdim. Fransa’da yasa, Fransa’da solculara, liberallere oy ver. Kaderine zerre ortak olmadığın bir seçimde gericilik gösterisi yap… Öfkeden kendimi keseceğim şimdi!
()

Fransa’ya oturma izni başvurusu yapacağım. Sebep olarak da “bu saklabanları alıyorsanız beni kırmızı halida karşılamanız lazım” diyeceğim.
()


16 Nisan’da sandığa gidin

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.