Azra Akın, Trakya düğünüyle evlendi

0

Eski Dünya Güzeli model ve oyuncu Azra Akın, 4 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı Atakan Koru ile Edirne’nin Keşan İlçesi’nde yapılan düğün töreniyle dünyaevine girdi.

Tekirdağ’da 24 Ağustos’ta nikahları kıyılan Azra Akın ve Atakan Koru’nun düğünü, Keşan ilçesine bağlı Bahçeköy köyündeki bir kır lokantasında gerçekleşti.

2002 Dünya Güzeli Azra Akın, 4 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı Atakan Koru ile 24 Ağustos’ta Tekirdağ’da kıyılan nikahın ardından Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Bahçeköy’de Trakya’ya özgü kır düğünü ile evlendi.

Sanat Camiasından katılım yok

Düğüne modacı Cemil İpekçi ve çok sayıda davetli katıldı.

Koru ve Akın çiftinin yakınlarının davetli olduğu düğüne, sanat camiasından ise katılım olmadı. Ünlü Modacı Cemil İpekçi’nin de katıldığı düğünde, genellikle Atakan Koru’nun ailesi ve davetlilerinin olduğu gözlendi.

Azra Akın, Cemil İpekçi imzasını taşıyan gelinlikle düğüne geldi. Atakan Koru ise lacivert takım elbiseyi tercih etti. Çift, düğünden önce gazetecilere açıklama yaptı.

Ünlü Modacı Cemil İpekçi tarafından tasarlanan Kardelen temalı gelinlikle düğüne gelen Azra Akın, düğün öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Azra Akın ve Atakan Koru, gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Trakya düğünü yapacağını hiç hayal etmediğini dile getiren Akın, “Oldukça heyecanlıyız. İnşallah bu akşam çok oynayacağız.” dedi.

Azra Akın ve Atakan Koru, oldukça heyecanlı olduklarını söyledi. Azra Akın, gelinliğinin 2 aylık bir sürede Cemil İpekçi tarafından hazırlandığını ifade ederek, “Cemil benim için çok özel biri. Bizim birbirimize uğur getirdiğimizi düşünüyorum. Bu düğünde beraber olmak beni çok mutlu etti. Aynı zamanda gelinliğimi hazırladı. Bu benim için çok anlamlıydı. İğne oyasıyla işledi. Cemil, bu toprakların kültürü ve zamanın ruhunu çok iyi harmanlayan biri. O yüzden çok mutlu oldum” dedi

İlgili:  'Big Bang Theory'nin yıldızı Jim Parsons, NYC'de evlendi

Azra Akın, çekimlerine Ekim ayında yurtdışında başlanacak sinema filmi projesi olduğunu da söyledi.

Atakan Koru, bir dünya güzeliyle evlendiğinin hatırlatılması üzerine, “Azra dünya güzeli ama aynı zamanda benim için Azra. Çoğu insanın bilmediği çok özel yanlarını biliyorum. Ondan çok değerli, bu da beni çok mutlu ediyor. Balayını bir süre erteledik. İşlerin yoğunluğu” diye konuştu.

Çift daha sonra alkışlar eşliğinde piste gelerek, açılış dansını yaptı.

EVLİLİK TEKLİFİ BREZİLYA’DA

Atakan Koru Brezilya’da evlilik teklif ettiğini belirterek “Düğün hazırlıkları her zaman stresli oluyor. Aynı zamanda çok keyifli. Evlilik teklifini yurt dışında ettim. Brezilya’da karnavalda özel bir anda oldu” dedi. Azra Akın ise, “Çok ilginç bir durum oldu. Hiç beklemediğim bir anda oldu. Bayağı bir şok geçirdim.” diye konuştu.

Cemil İpekçi göbek attı

Açılış dansının ardından düğün, roman havaları ve Trakya havaları ile gecenin geç saatlerine kadar neşe içersinde devam etti. Düğüne katılan ünlü modacı Cemil İpekçi ise davul eşliğinde uzun süre sahnede göbek attı.

Evlilik Teklifi, Brezilya’da

Düğün hazırlıklarının zorlu olduğunu söyleyen Atakan Koru, evlilik teklifini ise Brezilya’da ettiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Düğün hazırlıkları her zaman stresli oluyor. Aynı zamanda çok keyifli. Biz de tadına varmaya çalıştık. Evlilik teklifini yurt dışında ettim. Brezilya’da karnavalda özel bir anda oldu.” Evlilik teklifiyle alakalı konuşan Azra Akın ise, “Çok ilginç bir durum oldu. Hiç beklemediğim bir anda oldu. Bayağı bir şok geçirdim.” diye konuştu.


Azra Akın, Trakya usulü düğünle dünyaevine girdi

“Balayı’nı erteledik”

Gazetecilerin “Dünya Güzeli ile evleniyorsunuz. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna ise Atakan Koru; “Tabii ki Azra dünya güzeli ama benim için Azra, çoğu insanın bilmediği özel anlarını biliyorum. Onlar çok değerli ve beni çok mutlu ediyor.” Diyerek cevap verdi. Balayının nerede olacağı sorusuna ise Azra Akın ve Atakan Koru çifti; “Balayını bir süreliğine erteledik. İşlerin yoğunluğu diyebiliriz. İkimiz de yoğunuz. Azra’nın bir projesi var. İnşallah rahat bir sürede balayına çıkacağız.”dedi.

İlgili:  Met Gala 2018'in En İyi Giyinenleri ve Kırmızı Halı

Bir süre gelin odasında bekleyen çift daha sonra ise açılış dansı için sahneye çıktı. Uzun süre dans eden Azra Akın ve Atakan Koru, daha sonra ise düğüne katılan misafirlere teşekkür ederek; “Bu mutlu günümüzde burada bizimle olduğunu için çok teşekkür ediyoruz. Trakya’da sizi ağırlamak çok güzel. Biz düğünlerde çok eğleniriz. Çok eğlenin bizi mutlu edin.”

Atakan Koru kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Atakan Koru, Aslen Edirne Keşanlıdır. Üniversite lisansını İşletme Mühendisliği bölümünde tamamlayan İstanbul’da meşhur bir alışveriş merkezinde kafe işletmeciliği yapıyor. İngilizce, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca olmak üzere dört dil bilen Atakan Koru’nun ziraat mühendisi olan babası Ahmet Koru ve annesi emekli öğretmen Seniye Koru, İpsala merkezde mütevazi bir yaşam sürdürüyor. Çiftçilikle ve ticaretle uğraşan Atakan Koru’nun ailesi, binlerce dönüm tarım arazisinde çeltik üretimi yapıyor.

Düğünde davetlileri, kapıda Azra Akın’ın anne ve babası Ayda ve Nazım Akın ile Atakan Koru’nun anne ve babası Seniye ve Ahmet Koru karşıladı.

Share.

Comments are closed.