Japonya Prensesi Mako aşkı için unvanından feragat ediyor

0

Japonya İmparatoru Akihito’nun en büyük torunu olan 25 yaşındaki Mako, bir hukuk firmasında çalışan ve ‘sade bir vatandaş’ olan Komuro ile nişanlandığını açıklayarak, tüm ulusa ‘çok mutlu’ olduğunu duyurdu.

Okul arkadaşıyla evlenebilmek için unvanından vazgeçmeye hazırlanan Japonya Prensesi Mako, soylu bir aileden gelmeyen Kei Komuro ile nişanlandığını açıkladı.

Ülkedeki yasalara göre soylu bir aileden gelmeyen bir kişiyle evlenen kraliyet ailesi üyesi,unvanını kaybediyor. Fakat söz konusu yasa sadece kadınları kapsıyor. Yani kraliyet ailesinin erkek bir üyesi, aynı şartlar altında unvanını kaybetmiyor.

Televizyon programıyla duyuruyu yapan Mako, “Çocukluğumdan beri, evlendiğimde kraliyet unvanımı kaybedeceğimi farkındaydım. İmparatora yardım etmek ve soylu bir ailenin üyesi olarak görevlerimi yerime getirmek için çalışırken, kendi hayatıma değer veriyordum” dedi.

Bir zamanlar turizmi tanıtım amaçlı bir yarışmada ‘Denizin Prensi’ tacını kazanan Komuro, Mako’ya 3 sene önce evlenme teklif ettiğini söyledi.

Komuro, Mako’yu ‘kendisini sessizce gözleyen bir aya’ benzetirken, Prenses ise nişanlısının ‘güneş gibi gülüşü” olduğunu dile getirdi.

İkilinin, 2018’in yaz mevsiminden sonra evleneceği açıklandı.

İlgili:  Adriana Lima ile Tülin Şahin Victoria's Secret Fashion Show için Shanghai'da buluştular
Share.

Comments are closed.