Kadınların hangi erkekleri “seksi” bulduğu konusunda enfes bir inceleme

0

Kadınların ne tür erkekleri beğendiği uzun yıllardır tartışma ve merak konusu olan bir şey. Bu tarz konuların uzmanı olan Sözlük yazarı “limon kimyon zorro”, iki ana erkek tipi üzerinden konuyu çok net açıklamış. Buyursunlar.

Ben kadından hiç anlamam ama erkekten çok iyi anlarım sevgili okurlar. O yüzden size seksi erkeğin sırlarını vereceğim. Vereceğim ki klişe klişe şeylerle kafanızı doldurmayın boşu boşuna. Özellikle gelip gidip cüzdan diye ağlayanlar var ya onlar iyi okusunlar. Adamın başına silah dayamışlar gibi gün aşırı ilgili başlıklara gelip erkeği seksi yapan şey cüzdanıdır diyor lan.

Bu öyle bir saçmalık ki altından çıkacak sosyal tespit hakkında üç cilt kitap yazılır. Ancak ben hepinizi çok sevdiğimden tekme tokat girişmek yerine karşıma alıp doğru düzgün anlatacağım nasıl seksi erkek olunur. He diyeceksiniz ki sen çok mu seksisin de akıl veriyorsun, evet çok seksiyim anasını satayım. En seksi erkek benim.

Evet konumuza dönecek olursak benim kategorilendirmeme göre iki tip seksi erkek var.

Birincisi evrimle direkt ilişkili olan ilkel seksi erkek.

Kendisinden yazımızda Harun olarak bahsedeceğiz. Bu tipi zaten çoğunuz kolayca tespit ediyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Geniş omuzlu, sıkı kalçalı, kaslı, gözlü, döşü kıllı. Bildiğin Davut Heykeli gibi adam. Bu adam o kadar eski genetik kökenlerimizi gıdıklıyor ki isterse hödüğün teki olsun sağlıklı nesiller yetiştirme arzumuzdan dolayı üremeye devam edebiliyor. Bu adam iyi ki var da demek lazım hatta sanırım yeri gelmişken zira o olmasa insanlık son buzul çağını atlatamayabilirdi.

Kendi hayatta kaldığı yetmedi ailesini de korudu, kolladı, besledi büyüttü. İnsanlığı yarı iletkenleri, kuantum dalgalanmasını konuşacak hale getirdi. Var ol Harun! Canımız sana feda. Torunların hala bu gezegende dangul dungul geziyor, bir atlet bir pantolon kızların aklını almaya devam ediyor. Ha tabi bunu böyle olduğu gibi söylemek kolay olmadığından genelde kadınlar beğendikleri adamların yan özelliklerini gelip “erkekleri çekici yapan detaylar” başlığına yazıyorlar.

Nasıl mesela, şöyle; diyelim bir kadın yazar Harun’u gördü ve beğendi. Bunu gelip sözlüğe dan diye “oha o nasıl seksi kollar lan resmen aşık oldum” diye yazmıyor. Neden yazmıyor, çünkü ilkel içgüdülerimizden utanacak kadar uzun süredir modernizm propagandası yapıyoruz birbirimize. Durum böyle olunca insanlar da adamın saati koluna çok yakışmıştı falan gibi kıvırıyorlar. Halbuki çıkar saati adam hala seksi. Olay kolda. Sen mesela tipsiz okur arkadaşım, istersen kıçına helikopter pervanesi kadar Rolex tak yine seksi değilsin. Mesele para değil. Hepiniz seksi olup ne yapacaksınız onu da anlamıyorum gerçi. Yeterince seksi var lan dünyada. Siz de normal olun.

İlgili:  Arif Sağ Küba'dan döndü

Harun’un yan özelliklerini övmek öyle saçma sonuçlar doğruyor ki, yazılanları okuyarak uygulamaya kalksan hilkat garibesi gibi bir şey olursun. Biri kapri çok seksi yazıyor öteki kapri giyen adam çok feminen yazıyor. Giyeyim mi çıkarayım mı derken arada sen telef oluyorsun. Neden bu çelişki? Çünkü olay kapri değil, adam. Sen giyersen bir boka benzemez ama Harun giyerse kadınların dibi düşer. Harun ne giyse yakışır. Kafasına tüy de taksa kıçında kelebek dövmesi de olsa onun seksiliği etkilenmez. Aynısını sen yapsan yalnızlıktan ölürsün cesedini bile taşımaya kimse gelmez. Kıçında kelebek dövmesi varsa zaten cenazeni bir çukura atıp üzerine kireç dökerler. O yüzden ilk olarak erkeği seksi yapan unsurlar başlığı altındaki tüm entrylerin özel birisi için yazıldığını aklına kazımalısın canım ümitli dostum. Konu sen değilsin. Buradan taktik devşirmeye kalkma, illa kalkacaksan da yan özelliklere takılma. Asıl olay sağlıklı güçlü bir erkeğin temel göstergelerine sahip olmak. Spora git mesela bak o her zaman iş görür.

Yine belirtmeliyim ki gece gündüz spor salonunda kan ve gözyaşı içinde çalışarak edineceğin seksilik seksi olmanın en kolay ve işlevsel yoldur. Yani bu seksilik davasına baş koyacaksan yazının geri kalanını okumadan şınav çekmeye başlayabilirsin. Benim sana verebileceğim bir şey kalmadı çekirge, var git yoluna.

İkinci seksi ise modern dünyanın bize hediyesi olan iletişim becerisi ve zeka ile ilişkili olan seksilik.

Bu seksiliğe sahip olan kişiye de bu yazıda Selim diyeceğiz. Adı seksi olmadı ama idare edin artık. Altı üstü iki tane erkek adı biliyorum onları da kullandım gitti. Selimlerin de parası pulu yok ancak taş gibi güzel sevgilileri var. Uzaktan görüp de lan bu tipsiz bu kızla nasıl birlikte dediğiniz çoğu adam aslında Selim. Modern dünyanın ona sunduğu bilgiye erişim imkanlarıyla dolu zamanı, kafelerde counter atmak yerine, doğru düzgün bir kültür edinmeye adamış olan Selimin bir kadınla oturduğunda konuşacak şeyleri var. İyi filmden, iyi kitaptan, iyi ve estetik olan her şeyden anlıyor. Bildiği için konuşurken özgüvenli duruyor, karşısındakine güven veriyor. Daha önemlisi sıkmıyor. Iııı aaaa ooo gibi esleri cümlelerinin arasına sokmuyor.

İlgili:  Cem Yılmaz: Kendini beğenmişlik güzel bir şey

“Hangi tip arabaları seversin?” gibi “hangi takımı tutuyorsun?” gibi hem saçma hem ilgisiz konular açmıyor. Dinliyor anlıyor konuşmayı yönlendiriyor. İlmek ilmek emek vererek kendine kazandırdığı meziyetleri ve deneye yanıla edindiği iletişim becerisini, nerede, ne zaman, nasıl ortaya koyacağını biliyor. Kadınlar Selimden dolaylı bahsederken tatlı dilli diyor, Şeytan tüyü var bu adamda diyor. Uzun saç/kellik erkeğe çok yakışıyor diyor. Halbuki asıl olay hiçbiri değil. Mesele Selim olabilmekte.

Sen saçını uzatsan sıçana benzersin, ama Selim uzatırsa manalı olur. Selim ne yapsa bir derinlik aranıp bulunur. Sen kimsin de kel oldun diye seksi olacaksın, ama Selim kelse işin felsefesi gereği keldir ve ona inanılmaz yakışır. Yine konu özel bir kişi ile ilgilidir. Kadınlar genelleme yapmakta başarısızdır. Kendilerine seksi gelen bir özellikten bahsediyorlarsa birini hayal ederek o özellikten bahsediyorlardır. Sen o biri misin? Değilsin. O zaman Harun ol, Selim ol, bulut ol, git gidebildiğin yere.

Peki bu ikisi bir arada olmaz mı? Hem mis gibi fizik olacak, hem de zehir gibi kafa olacak mümkün değil mi? Mümkün canım okur. Bunun yaşayan örnekleri var;

1. Benim kuzenim Mehmet.
2. Kıvanç Tatlıtuğ.

Bu kadar.

Koca ülkede iki tane adam için yeni kategori açamayacağım için daha fazla üzerime gelmeyin. Bu ikisi hepinize zaten yetmez. Nasıl ki fizikte sürtünmeyi yok sayıyoruz, bu iki adamı da yok sayacağız. Gerçi Mehmet boşta, talep olursa veririz.

Neyse konuya dönersek almanızı istediğim mesaj şu. İki insan bir araya gelemiyorsa neden çok nadiren paradır puldur. Bu tarz saçma bahanelere sığınıp çirkin ve cahil olduğunuz gerçeğinden kaçmaya çalışmanız çok işe yaramaz bir tavır. Kime ne faydası var senin bu tespitinin. Arabası olanla yatıyor bu kızlar dedin diye seni seven bir kadın oldu mu bugüne kadar. Üstelik yaptığın tespit sıçan götü kadar bir özgünlük de içermiyor. Bin yıllık geyiği üslubunu bile değiştirmeden yapıp geçiyorsun. Kadınlar insanın kalibresini belirlemekte üstün birer cetvele sahipler. Git bak bugün dünyanın en başarılı şirketlerine, insan kaynaklarının başında hep kadınlar duruyor. Adamın ses tonundan 70 yıllık seceresini çözecek mekanizmaya sahip kadın beyni senin üç kuruşluk cüzdan geyiğin ile kategorilendirilebilir mi lan düdük.

İlgili:  Louisiana'da 'doğmamış çocuklar' adına dava açıldı

Ne diyor italyan şair Cesare Pavese;

“Hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. Kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır.”

Bu buraya pek olmadı ama aklıma gelince yazdım, her şeyi benden beklemeyin. Özetle seksi olmak istiyorsan kendine yatırım yapacaksın ergen dostum. Kendinde güvendiğin sağlam birkaç dalın olacak, onlara tutunacaksın aşkın fırtınasına dalmadan önce. Kadının böyle şeyler yapmasına çok gerek yok seksi olmak için ama sen bir kadını çevredeki en iyi gen olduğuna ikna etmek istiyorsan bahanelere sığınmak yerine kendini geliştirmeye odaklanacaksın. Sırf çok dil biliyor diye sevişen adam var bu dünyada. Sırf iyi espriden anladığı için sevişen adam var. Nadir bulunan kitapları sahaflardan topladığı için sevişen adam var. Harika enstrüman çaldığı için sevişen adam var. Bacak kasları pantolonlara sığmadığı için sevişen adam var.

Bir günde mi edindi bu adamlar bu meziyetleri güzel insanlar. Hatta şöyle de söylemek lazım, seksi olmak ve sevişmek için mi edindiler bu meziyetleri? Kıtalar üzerinden uçup bir patates çuvalı gibi okyanusun ortasına düşüp patlayarak cevap vermek istiyorum ki;

HAYIR!

Kendiniz için yapın oğlum bunları. Hiç mi bir şeye merakınız yok anlamıyorum ki. Sabahtan akşama ona buna asılmak için harcadığınız zamanın onda birinde kendinizi geliştirmek için bir şey yapsanız kendiliğinden sevişeceksiniz zaten. Sonra bir kadın gelecek buraya seni kast ederek “bence erkeğe kemik küpe çok yakışıyor.” yazacak göreceksin.

Bence hiç yakışmıyor ama sana yakışıyor demek ki.

Türkiye’den batıya doğru gittiğinizde ‘ikisi bir arada’ grubuna daha çok rastlarsınız yalnız, bu da aklınızda olsun!

Share.

Comments are closed.