Zayn Malik: Artık Müslüman değilim

0

One Direction grubunun eski üyesi olan ve ikinci albümüne hazırlanan Pakistan asıllı İngiliz müzisyen Zayn Malik, artık Müslüman olmadığını açıkladı.

British Vogue‘a verdiği röportajda hiçbir dini doktrine inanmadığını söyleyen Malik, “İnsanların dini inançlarının yalnızca kendilerini ve inandıkları kişi ya da şeyleri ilgilendirdiğini düşünüyorum. Benim için ise, manevi olarak, bir tanrı olduğuna inanıyorum. Bir cehennem olduğuna inanıyor muyum? Hayır, inanmıyorum.” dedi.

“Ben iyi bir insan olursam, iyi tepkiler alırım. Belirli bir şekilde dua edilen belirli bir eti yemeye ihtiyaç olduğuna inanmıyorum. Günde beş kez belirli bir dilde dua okumanız gerektiğine de inanmıyorum. Ben hiçbirine inanmıyorum. Sadece iyi bir insan olursanız her şeyin sizin için doğru gideceğine inanıyorum. Bunu yalnızca ben ve inandığım şey arasında tutmak istiyorum. Bunun beni hayatta güzel bir şekilde ilerlettiğini düşünüyorum” diyen Malik, inancın gereği olan gündelik faaliyetleri de bıraktığını açıkladı.

Manken Gigi Hadid ile sevgili olan Malik, “Bunu yalnızca ben ve inandığım şey arasında tutmak istiyorum. Bunun beni hayatta güzel bir şekilde ilerlettiğini düşünüyorum” dedi…

İlgili:  'Cenk ve Erdem'in Erdem'i nasıl ve neden dindar oldu?
Share.

Comments are closed.