Erdoğan veya Akşener kazansın, çünkü…

0

İflasın eşiğine gelmiş ve toparlaması için en az 3-4 yıl çok acı reçetelerin gerektiği ve yine 2005-2006 düzeyine tekrar gelmek için halkı en az 10 yıllık acı ve keder dolu yılların beklediği duruma gelmiş bu şartlarda ülke yönetimine CHP’nin geçmesini istemiyorum. Net!

Bu seçimi Sağ bir parti kazanmalı. Tayyip Erdoğan veya Meral Akşener.

Bu enkazın, tüm ülkeye ızdırap çektirecek önümüzdeki uzun zor yılların ihalesi kesinlikle CHP‘ye kalmamalı. Sağ iktidarlara 40 yıldır, AKP‘ye ise 16 yıldır sabrettik dayandık. Bir kaç yıl daha dayanabiliriz. Siyasal İslam‘ın bir daha iktidara gelmemesi için Tayyip Erdoğan bu çöküşün altında kalmalıdır. Veya en azından Sağ bir iktidar kalmalıdır.

Bir daha yok tüp kuyruğu vardı, yok anayasa kitapçığı fırlatıp kriz çıkardılar yok SSK’yı batırdı gibi saçmasapan şeyleri ağızlarına alamayacaklar.

Bu yaşanacak olanlar öyle şeyler ki “keşke ekmek olsa da kuyuruğa girip 10 saat beklemeye razıyız” diyecekler. SSK’yı değil ülkeyi komple çökertti diyecekler.

Yok öyle yiyip içip yağmalayıp ülkenin anasını belledikten sonra enkazı CHP‘nin kucağına bırakmak.

Zaten Sağ görüşte parti geleneği yoktur. İktidarda Sağ görüşlü kim varsa onun partisi altında toplanırlar. O kişi ölünce de parti dağılır ve yok olur gider. Akşener gelince çok fazla bir şey değişmeyecek, şimdi AKP‘de yuvalanmış ne kadar yağmacı ahlaksız varsa kitleleler halinde İyi Parti‘ye geçecek.

Özelde Siyasal İslam, genel olarak da Sağ artık yaptıklarının bedelini ödemeli. Bu yaşanılacak felaketin faturasını ödemeliler.

Başkanlık seçiminde oyum Meral Akşener‘e milletvekili seçiminde ise CHP‘yedir.

Eğer Meral Akşener yerine Muharrem İnce 2. tura kalırsa Tayyip Erdoğan‘a oy vereceğim!

İlgili:  'Sivil öldürecek olsak şu semtlerden başlarız' ne demek?!

Ekşi Sözlük, (asansörle inisli cikisli bir iliskim var)

Share.

Comments are closed.