Düş yoksa gerçek yaralıdır

0
Enver Aysever

Enver Aysever
Diğer Yazıları

Hayalleri olmayan insan ölüdür!

Düş yoksa gerçek yaralıdır

Muhalif gibi görün iktidarın ekmeğine yağ sür… Gizli alçak!

Fikirlerden korkulmaz… Silahlardan korkulur… Birinde tartışma olacağı vardır, gelişir insan, değişir… Diğerinde sadece barut kokusu ve ölüm..

İlginç günler…

Rastlantı denmez bunca olan bitene…

Ülke bu süreci taşıyamaz artık…

Yoksullar saray savunuyor!

Havuz medyası tamam da, ya ötekiler?
Alçaklığın kitabını yazdılar!!!

Yoksulun eline bir bayrak, bir kutsal kitap verip sağa sola saldırtıyorlar… İktisadi yoksulluk önemli değil, aşılır. Biz şu an her türlü ahlaki düşkünlüğü yaşıyoruz. Liberal yararcılık sonunda ahlaki iflas getirdi!

İktisadi sorunlar öyle ya da böyle giderilir; ancak öyle ağır bir etik çukur açtılar, o denli büyük bir çürümüşlük yarattılar ki, işte bunun tedavisi çok zor!

Böyle büyük bir utanmazlık, yalancılık dünyanın neresinde görülür bilemem! Kimlerin elinde oyuncak olduk, tutsak düştük… Vasatlık, bayağılık, cehalet ve utanmazlık salgın halde!

Son derece kederli bir gece… Çoluğun çocuğun geleceği çalınıyor, ekmeğe kan doğranıyor… Bu meclis bu dört bakanı akladı be!!!

Göreceksiniz hepsi, hızla birbirini satacak… Ne ilkeleri, ne değerleri, ne dostlukları var… Hepsi çıkar ilişkisi… Ne bilecekler yoldaşlığı, aynı masada içki içmenin namusunu…

“Hiç birimiz güvende değiliz” diye buyurmuş… Sizin gemidekiler için durum bu! Haysiyetli insanlar için her yer aynı… Ekmeğini alınteriyle kazanan insanın tek talihsizliği sizinle aynı çatı altında olmak!

Hepiniz oradaydınız!
Gemilerimiz ayrı apayrı!

Hepsi oradaydı… Aynı gemide değiliz, biz yurtsever insanlarız… Kimseden rüşvet almadık…

Bunlar #Reza’nın önüne yatanlar…
Hepiniz ortadaydınız er ya da geç hesap vereceksiniz!

“Bakara Makara” diyen Egemen yerli ve milli; biz değiliz öyle mi?
Memleket sevgilerimiz farklı ASLA aynı gemide değiliz!

İlgili:  Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet

“Benim memurum işini bilir” zihniyetidir bu. Sağ iktidarlar hep yerli ve milli olduklarını iddia ederek soyarlar halkı. En mümin görünen en tehlikelidir! Vicdansızlar!


Twitter
Instagram


Share.

Comments are closed.