Geri gelmez: Söylenen söz, atılan ok, geçmiş hayat ve kaçırılmış fırsat

0
Enver Aysever

Enver Aysever
Diğer Yazıları

Mustafa Kemal’i görmeye Anıtkabir’e gidecek milliyetçi/muhafazakarlar dikkatli olun, orada kandırılmak mazeret olarak kabul edilmez!

Mustafa Kemal düşmanlığını ilericilik sayan liboşlar, fetöcü olup vesayeti kaldırdıydı anımsayın!!! Şimdi Anıtkabir’e gidiyorlar “Kurtar bizi atam” demeye… Ağzımızı bıraktık, kaba etimizle gülüyoruz!

Cumhuriyet ileri bir adımdır, bunu gericiler bile anladı ama işbirlikçi liberaller hala aynı yerde. Israrla Mustafa Kemal düşmanlığına devam ediyorlar… Esas sorun bunlardır!

Hamasetle değil düşünceyle, akılla anmamız gerekiyor. Aydınlanmacı Mustafa Kemal Atatürk’e belki de en çok bugün ihtiyacımız var. saygıyla…

Cumhuriyeti kuranlara, özgürlük için savaşanlara selam olsun!

Laiklik yoksa rezillik var!
Bunu bildiği için tarihsel bir liderdi. #MustafaKemal

Türkiye’nin dört yanında, her çevrede büyük bir ilgi var Mustafa Kemal Atatürk’e. Bunu rastlantı sananlar var sanırım. Oysa bu “aydınlanma” ihtiyacı, “onurlu” olma çabasıdır. Saygıyla anıyorum. #MustafaKemalAtatürk

Tarikat, cemaat bataklığından koca bir topluluğu kurtardı ve onlara ulus olma bilinci verdi. Ayrınlanmacı kimliğiyle ön açtı, iradeyi saraylardan, sultanlardan ve soytarılardan alıp halka taşıdı. Buradan geri dönülmez! Saygıyla anıyorum. #MustafaKemal

Kimse zorla toplanmadı, yollar polis marifetiyle tutulmadı… İnsanlar yürekten, saygı duydukları için durdurdu dünyayı bir dakika… Umarım bu ne demek herkes anlar… Zorbalıkla olmuyor, insanların gönlünde yerin olacak… #MustafaKemal

Yavuz Turgul/Şener Şen ikilisi asıl filmi sarayda çeviriyor… Vizyona gireli çok oldu…

Acun Ilıcalı da modaya uyup Atatürkçü olmuş… Hayırlısı…

Hasan Cemal “RTE’ye karşı Atatürk’ün yanındayım” buyurmuş… Yemezler, her liboş cezasını çekmeli… Ağır yalnızlıktır bu!

Biz dayanıklı insanlarız… Bunca yavşağa karşın dimdik ayaktayız! Saygıyla anıyorum #MustafaKemal

“Kabataş Yalancısı” diye bir tarif var. Cumhuriyet döneminin belki en aşağılık insanları olarak tanıyoruz onları. Bir kısmı hala yazıyor, ekrana çıkıyor ve utanmıyor! Yeni Türkiye dedikleri bu olsa gerek!

İlgili:  Kemalist Kanton Edirne!

Mesela “Yetmez Ama Evetçi” pişkinliği diye de bir tarif var. Hayatları boyunca hep yanılmış, kanmış kimseler bunlar. Bulaşıcı bir ahmaklık içindeler, hala insan içine çıkıyor, bir de akıl veriyorlar… Yeni Türkiye’de bunlara düşünür muamelesi bile yapıldı!

Saray’dan beslenen dalkavuk takımı var bir de! Tam asalak tayfa, ellerine tutuşturulan kağıtları okuyorlar… Kimi sanatçıyım diye dolaşıyor, kimi akademisyenim diye… Yahu bunların aileleri yok mu? Nasıl bakıyorlar yüzlerine? Al sana Yeni Türkiye!

Eskiden sert ve ani kararlar alırdım. Şimdi en az bir gün bekliyorum. Tavsiye ederim…

Gerçi aceleciliğimden ve aykırı kararlarımdan ödün vermedim. Ama bir gün düşününce daha iyi hissediyorum kendimi. İçinde kandırma payı var elbet.

Toplumsal konularda sürekli hata yapan bir kimseye neden inanalım? Ama bu ülkede böyle olmuyor; pişmanlık gösteren, hele de diğer mahalleden geliyorsa bir halt zannediliyor… Tehlike büyük!

Çocuklarınızı ırkçılardan koruyun!

Çocuklarınızı yobazlardan koruyun!

Hep güçlünün yanında saf tutup, bir de ağır milliyetçi söylemle davranan kanaat önderleri yüzünden geldik bu hale. Bir lokması olmayan çocuklara laf söylediler, ama devleti soyanlara sustular.

Meclis başkanlığına #İsmailKahraman’ın devam edecek olması, AKP’nin ne tür Mustafa Kemal sevgisi olduğunu net ortaya koyuyor!

Eğer Merkez Bankası azıcık dürüst olsa çoktan battık da haberimiz yok derdi.
Üretmeyen toplum, sabah akşam hamaset yiyerek doyuyor!

Şener Şen, Yavuz Turgul filminin galası sarayda yapılıyor değil mi? #YolAyrımı

Bir halk alkışlayarak ödüllendirdiği sanatçısından hesap soramıyorsa, ne yapsan yer duygusu yaygınlaşır.

Dünya genelinde hükümetlerin, sosyal medyada bilgileri manipüle etmek için gösterdiği çaba artıyor!
Türkiye internet özgürlüğünün hızla eridiği ülkeler içinde ilk üçte!

Bu dağı taşı imam hatip yapma halinin; inançların, dinlerin, cumhuriyeti yıkmanın ötesinde; biat etmiş kalabalıklar, biat etmiş alt sınıflar yaratmayla çok yakından ilgisi var.

İlgili:  “Kullanışlı aptallar”ın hazin durumu

Dört şey asla geri gelmez; söylenen söz, atılan ok, geçmiş hayat ve kaçırılmış fırsat…

Enver Aysever


Twitter
Instagram

Share.

Comments are closed.